OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła (11 lutego 2024 r.)

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła (11 lutego 2024 r.) < Wróć
10 02.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła (11 lutego 2024 r.)

VI Niedziela Zwykła (11 lutego 2024 r.)

Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorego, pamiętajmy o modlitwie i wsparciu dla wszystkich chorych.

Dziś ostatnie Nabożeństwo 40-godzinne z Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 1600 do Mszy świętej wieczornej.

Przed kościołem odbywa się kiermasz Walentynkowy, zachęcamy do nabycia pięknych rzeczy. Przy tej okazji wspieramy młodzież z naszej parafii.

Środa –  Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu – Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 700, 900, 1600 i 1800; w Laskowej o 1700. Składka w tym dniu przeznaczona na jałmużnę dla ubogich.

Obowiązuje w tym dniu post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i możliwość spożycia 3 posiłków (w tym jednego do syta). ( Post ścisły od 18 do 60 roku życia).

Przez cały Wielki Post nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 1715 i w niedziele po Mszy św. o 1030. Dzieci otrzymają plansze do wklejania obrazków po każdej Drodze krzyżowej. Gorzkie Żale w niedzielę o 1700; w Laskowej o 1530. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W piątek po Mszy świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Adoremus. Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz ze wspólnotą Rochitów. Podczas Mszy będzie można wesprzeć ofiarą chorego Gabriela Leśniaka z Laskowej.

Msze święte w tygodniu w czasie ferii zimowych będą o godz. 700 i 1800.  W niedzielę bez zmian.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę po Mszy świętej wieczornej.  W sobotę kancelaria czynna od godz. 800 do 1000.

Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Wojciecha do Czech w terminie 1-4 maja. W planie m.in. Libice, gdzie Wojciech się urodził oraz Praga, gdzie pełnił posługę biskupią. Będziemy również  w Sanktuarium św. Jana Nepomucena oraz w Kutnej Horze. Szczegółowy plan w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii. Koszt to 1200 zł. Zaliczka przy zapisie 500 zł.