OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła

Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła < Wróć
OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła
29 10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI Niedziela Zwykła – Rocznica poświęcenia kościoła

(30 października 2022 r.)

 

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych

Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny

Piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa

 

Dziś przypada uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Nasz kościół był konsekrowany w 1393 r. Na zakończenie Mszy świętej o 10.30. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewane uroczyste „Te Deum”. Dziękujmy Bogu za nasz kościół parafialny, pamiętając w modlitwie za jego fundatorów, budowniczych i tych, którzy dbali i dbają o niego przez wszystkie lata jego istnienia.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00, spotkanie i zmianka tajemnic różańcowych.

 

W poniedziałek ostatnie Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Dzieci, które zbierały naklejki na plansze, proszone są o podpisanie i przyniesienie plansz do poniedziałku do Nabożeństwa, a po nim o odbiór nagrody w domu parafialnym.

 

We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 18.00,  na cmentarzu o godz. 13.00 a po Niej procesja żałobna z po cmentarzu. O godz. 19.15 będzie na cmentarzu różaniec z wypominkami za zmarłych.

 

W środę Wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte w kościele o  godz. 6.30, 7.15 i 18.00.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyścu cierpiące. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz wypełnić warunki takie jak: stan łaski uświęcającej (spowiedź), Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyścu cierpiące od 1 do 8 listopada.

 

1 listopada Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej i Rada Społeczna Ochrony i Renowacji Zatorskich Zabytków tradycyjnie organizuje kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Zatorze na renowację zatorskich zabytków.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek spowiedź od godz. 15.30 i dodatkowa Msza święta o godz. 16.15. W czwartek spowiedź, Msza święta dla kandydatów do bierzmowania i spotkanie klasy 8.

 

Spotkanie Grupy młodzieżowej w piątek 4 listopada po Mszy świętej wieczornej.

 

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

 

Od najbliższej niedzieli 6 listopada zaczniemy czytać wypominki przyniesione na ten rok. W razie pojawienia się błędów prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Wypominki roczne czytamy przed Mszą świętą o godzinie 7.00, 9.00 i 10.30. Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad od poniedziałku do soboty przed Mszą Świętą wieczorną.

 

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę od 16.00 do 17.30. W sobotę kancelaria nieczynna z racji pierwszej soboty.

 

Transmisja Różańca  codziennie o godz. 20.30.