Rochiada

Rochiada

Zgoda rodziców

Zaproszenie na I Rochiadę – Zatorskie Igrzyska Parafialne o Puchar św. Rocha

Pragniemy z całego serca zaprosić młodzież z Księdza Parafii na I Rochiadę, czyli Zatorskie Igrzyska Parafialne o Puchar świętego Rocha. Są one organizowane przez Parafię p.w. śśw. Wojciecha i Jerzego
w Zatorze dnia 9 maja 2020 roku (sobota).

W Igrzyskach może wziąć udział młodzież, która przynależy do wspólnot parafialnych (ministranci, lektorzy, schola, Ruch Światło-Życie, Grupa Apostolska, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży itp.).

Nagrody

Każdy zgłoszony zawodnik otrzyma bilet wstępu do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze
(do wykorzystania przez cały sezon 2020).

Za miejsca I-III są przewidziane atrakcyjne nagrody (dostaje je każdy zawodnik, nie cała drużyna):

Kategoria Klasy V-VIII

Miejsce I:       4 x laptop

Miejsce II:      4 x opaska Mi Band 4

Miejsce III:     4 x plecak Puma

Kategoria Szkoła średnia

Miejsce I:       4 x laptop

Miejsce II:      4 x opaska Mi Band 4

Miejsce III:     4 x plecak Puma

Termin i sposób zgłoszenia drużyn

Każda parafia może zgłosić tylko 1 drużynę w Kategorii Klasy V-VIII oraz 1 drużynę w Kategorii Szkoła średnia.

Formularz zgłoszeniowy i wzór zgody rodzica/opiekuna prawnego można pobrać ze strony internetowej naszej parafii: www.parafiazator.pl/rochiada. Znajduje się na niej cały regulamin wydarzenia – prosimy
o zaznajomienie się z nim.

Zdjęcie lub skan formularza zgłoszeniowego podbitego pieczęcią parafii oraz zgód podpisanych przez rodziców/opiekunów prawnych należy przesłać mailem na adres: rochiada2020@gmail.com. Można również wysłać je pocztą: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator.

Każda drużyna w dniu rozgrywek musi mieć przynajmniej jednego pełnoletniego opiekuna, który będzie posiadał ze sobą oryginały zgód oraz legitymacje uczestników.

Od każdej drużyny będzie pobierane wpisowe w wysokości 50 zł. Opłatę tę należy wpłacić na konto:
63 8136 0000 0000 1889 2000 0010 (właściciel konta: Parafia śśw. Wojciecha i Jerzego, pl. Kościuszki 3, 32-640 Zator; w tytule proszę wpisać: ROCHIADA – [miejscowość i nazwa parafii z której jest zgłaszana drużyna np. SPYTKOWICE ŚW. KATARZYNA]). Ostateczny termin zgłoszeń i wpłat: 15 kwietnia 2020.

Zachęcamy, by dołączyć do wydarzenia „Rochiada” na Facebooku: będą w nim publikowane wszystkie bieżące informacje organizacyjne.

Miejsce zbiórki:

9 maja zawodnicy gromadzą się o godz. 10.30:

Dla uczestników i opiekunów przewidziany jest posiłek po zakończeniu zawodów. Ok. godziny 14.30 zostaną wręczone nagrody. Po dekoracji odbędzie się koncert zespołu hip-hopowego „Wyrwani z niewoli”.

Konkurencje w kategorii klasy V-VIII oraz Szkoła Średnia*

Rzut piłką do kosza

Każdy uczestnik wykonuje 5 rzutów piłką do kosza z linii rzutów osobistych. Za trafienie otrzymuje
1 punkt. Na końcu w przypadku remisu zawodnicy rzucają do pierwszego pudła.

Skok w dal z miejsca

Zawodnik stoi na linii w miejscu. Wykonuje skok. Musi utrzymać równowagę przy lądowaniu. Mierzony jest koniec stóp. Każdy wykonuje 3 próby. Zaliczona zostaje najdłuższa z nich.

Odbijanie piłeczki paletką do ping-ponga

Zadaniem każdego uczestnika jest odbicie jak najwięcej razy piłeczki przy pomocy paletki do ping-ponga naprzemiennie (najpierw stroną czarną, następnie czerwoną itd.). Czas próby: 30 sekund. W przypadku „skucia” jest ona kontynuowana, ale czas nie zostaje zatrzymany.

Rzut piłką lekarską 3 kg lub 5 kg

Każdy uczestnik oddaje 3 rzuty piłką lekarską ważącą 3 kg (w przypadku młodszej kategorii wiekowej) lub 5 kg (w przypadku starszej). Najdłuższa próba stanowi o wyniku końcowym konkurencji. Próby spalone (przekroczenie linii) nie będą mierzone.

Wyścig rzędów

Każdy uczestnik ma do wykonania następujące zadania: slalom z piłką między pachołkami, skok w worku, skok na jednej nodze, bieg sprinterski do ostatniego pachołka i z powrotem. Kolejny zawodnik może ruszyć dopiero, kiedy jego poprzednik ukończy swoją konkurencję i przebiegnie linię startu. Sędzia dokładnie wytłumaczy i pokaże przed rozpoczęciem konkurencji, co należy zrobić. Zwycięża drużyna z najlepszym czasem.

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ilości prób lub biegów w danej konkurencji. Może to być konieczne ze względu na liczbę uczestników igrzysk.

Sposób liczenia punktów

I miejsce w konkurencji – 10 punktów dla całej drużyny

II miejsce – 9 punktów

III miejsce – 8 punktów itd.

X miejsce – 1 punkt

Decyzja sędziego jest nieodwołalna i ostateczna.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji punkty zostają podliczone. Suma decyduje o miejscu danej drużyny.

Wszelkie wątpliwości i pytania można kierować na adres e-mail: rochiada2020@gmail.com lub dzwonić pod numer 516 725 687.

Z kapłańskim pozdrowieniem,

Ks. Jacek Wieczorek – proboszcz oraz Księża wikarzy parafii Zator